O nás

KDO JSME A JAK TO U NÁS CHODÍ

LODĚ-HLUBOKÁ je půjčovna unikátních obytných lodí na horním toku řeky Vltavy. 

Společnost Yachtboom CZ s. r. o., jenž je provozovatelem půjčovny, zahájila  v březnu 2013 výstavbu obytných lodí YB35 a YB27 určených primárně k dlouhodobému i krátkodobému pronájmu s možností plavby po celém horním toku řeky Vltavy. Zakladatel společnosti Radek Šíma se svým týmem postupně vystavěl několik typů lodí, které se v půjčovně skvěle ujaly.

Manažerkou půjčovny je od počátku velká srdcařka Majka Havlová. Majka a její tým během let zvládli růst počtu lodí i odbavených zákazníků, a vždy dělali a dělají vše pro to, aby loď byla pro vás připravena čistá, voňavá a v perfektním technickém stavu. Jen vyplout, na víkend i na týden!

Rostoucí zájem o zážitky na našich lodích v letech 2017-2020 nás povzbudil k dalšímu rozvoji. Pro sezonu 2022 jsme se rozhodli připlout na Vltavu s něčím, co tu ještě nebylo a co nadchne všechny kapitány. Pořídili jsme 3 zbrusu nové motorové jachty SunCamper SC35.

Jaké lodě pro vás máme?

  • Hausboty YB27 Ellen a Sarah jsou menším vydáním lodí YB35. Výborně se na nich plaví menší skupiny do 5 osob.
  • Rychlý člun Cantieri Capelli s motorem 80HP -- výborná volba pro milovníky rychlé jízdy a zkušené posádky s průkazem VMP

Kde se nalodíte?

Našim domovským přístavem je sportovní přístav v Hluboké nad Vltavou. Marina Hluboká nad Vltavou patří k nejmodernějším přístavům v České republice a disponuje veškerým zázemím včetně toalet, sprch, elektřiny a vody pro plavidla, odčerpávací stanicí pro kalové vody i čerpací stanicí pro lodě.

Domovským přístavem pro hausbóty YB27 Ellen a Sarah je Ochranný přístav České Vrbné, který je také vybaven sociálním zařízením pro uživatele přístavu, včetně přípojek na elektřinu a vodu. Přístav České Vrbné leží na okraji Českých Budějovic a je vzdálen jen cca 8km od Hluboké nad Vltavou. 

Kam můžete plout?

Pro plavby našimi rekreačními loděmi je využíván splavněný úsek Vltavy: České Budějovice - Vodní nádrž Orlík na řece Vltavě, téměř 100 km délky nádherné Vltavy je tu pro vás!

Plavební sezóna

Plavební sezóna začíná 1. května a končí 30. září každého roku. Již od 15. dubna a také po 30. září organizujeme firemní akce a skupinové plavby. V tomto období může být počet a nabídka lodí omezeny.  

Bezpečnost a servis

LODĚ-HLUBOKÁ má unikátní koncept vlastních plavidel a nových plavidel splňujících nejnovější standardy pro říční plavbu. Nové jachty SC35 získaly v náročné konkurenci titul Loď roku 2018. Na našich lodích nejste "zaplachtovaní", ale užíváte si plný výhled a na jedné palubě i komfort a společnost přátel. 

Všechna naše plavidla splňují veškeré podmínky pro provozování charterové dopravy, včetně zákonného pojištění, technické způsobilosti atd. Lodě prochází každou zimní sezonu kompletní servisní prohlídkou a nezbytnými opravami tak, aby vždy splňovaly nejvyšší bezpečnostní kredit.

Životní prostředí

Na všech lodích posilujeme kapacitu solárních panelů tak, aby nebylo nutno neustále dobíjet baterie tak jako tomu obvykle je u starších lodí v jiných půjčovnách. Šetříme palivo i motor.

Používáme pro všechny lodě velikosti 35 shodný moderní motor Mercury EFI 30, který se pyšní  U.S. ratingem 3-STAR ULTRA LOW EMISSIONS. Jen si představte - takový motor má o 90% emisí méně než motory stejné velikost z roku 1998. Najdete-li na řece loď která kouří a páchne po benzinu, rozhodně to nebude ta vaše :-)

Naší strategií jsou vaše prvotřídní zážitky na vodě.   

Těšíme se na Vás v sezóně 2022!

Majka Havlová, manažerka charteru LODE-HLUBOKÁ

KDO SE O VÁS STARÁ?

zanechte nám vzkaz nebo nás sledujte na Facebooku


Děkujeme našim partnerům

TOPlist